Snip
 Rejestracja 
 Mój Snip 
 Pomoc 
 Spis treści 
 Wstecz 

Porady dotyczące używania Snipa i licytowania przy jego pomocy

Korzystanie ze Snipa może być proste, wygodne i przyjemne. Oto kilka porad, które pomogą Ci optymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje Snip.

 1. Pamiętaj, aby regularnie logować się ręcznie na swoje konto w eBay. Czasami eBay żąda potwierdzenia lub aktualizacji Twoich danych i Snip nie może tego zrobić.

 2. Sprawdź, jak działa serwis aukcyjny zanim zaplanujesz swój strzał. Podkreślamy: oferty złożone przez Snipa w niczym nie różnią się od ofert składanych ręcznie, Snip pozwala jedynie na dokładne określenie momentu złożenia oferty i automatyzuje ten proces. Szczególnie dokładnie sprawdź:

  • Jakie typy aukcji oferuje serwis aukcyjny i czym różnią się one od siebie. Jakie są różnice między aukcjami jedno- i wieloprzedmiotowymi.
  • Jakie są wymogi dotyczące wysokości składanej oferty w stosunku do aktualnej ceny (tzw. minimalne przebicie lub postąpienie).
  • Jakie są zasady ustalania aktualnej i ostatecznej ceny przedmiotu aukcji (tzw. proxy bidding lub agent Allegro).
  Przydatne linki:
  Allegro:
  Poradnik Kupującego
  Jak działa licytacja w Allegro?
  Co to jest postąpienie?
  eBay:
  Kupowanie w eBay
  Proxy Bidding w eBay
  Minimalne przebicia dla aukcji w dolarach amerykańskich (USD)
  Minimalne przebicia dla aukcji w euro (EUR)
  Minimalne przebicia dla aukcji w funtach szterlingach (GBP)

 3. Ustaw nietypową ofertę. Pamiętaj, że w przypadku takiej samej wysokości dwóch ofert, wygrywa ta złożona wcześniej. Dobrą praktyką przy snipowaniu jest ustalenie oferty z nietypową końcówką (np. nie 10,00 zł, a 10,83 zł). Najlepiej też, aby oferty te przewyższały najbliższą "równą kwotę" o adekwatne minimalne przebicie (np. w przedziale 100 zł - 250 zł w Allegro obowiązuje postąpienie 2,50 zł, czyli zamiast na 101,00 zł, warto ustawić swoją ofertę na co najmniej 102,51 zł).

 4. Nie ignoruj wyniku Inny błąd. Jeżeli Twój strzał zakończył się rezultatem Inny błąd - nie ignoruj tego, nawet jeżeli Twoja oferta była niższa niż ta, która wygrała. Inny błąd oznacza, że z jakiś przyczyn Snip nie był w stanie złożyć Twojej oferty i jest bardzo prawdopodobne, że następnym razem też tak się stanie. Jak najszybciej (do 3-4 dni od wykonania strzału) skontaktuj się z nami podając swoją nazwę użytkownika ze Snipa oraz numer aukcji w której wystąpił problem, a my dokładnie sprawdzimy co było jego przyczyną. Być może pozwoli Ci to uniknąć tego typu błędów w przyszłości.

 5. Sprawdzaj swoje przelewy. Jeżeli zapłaciłaś / zapłaciłeś za trafienia przelewem, a ten w ciągu tygodnia nie został zaksięgowany na Twoim koncie, koniecznie zgłoś to nam, podając szczegóły przelewu, który wykonałaś / wykonałeś (data, kwota, imię i nazwisko nadawcy, tytuł przelewu). Mimo iż na stronie z danymi do przelewu wielkimi literami wypisany jest tytuł przelewu, prawie codziennie dostajemy źle zatytułowane przelewy, których nie możemy zaksięgować na właściwe konta!

Tematy pokrewne:

Copyright © 2001-2023 Chaos Brothers
Kontakt | Regulamin | Prywatność | Ustrzel To! | Program Partnerskiplende
Snip nie jest w żaden sposób związany z Allegro ani z eBay. Wszystkie zastrzeżone nazwy i znaki towarowe są własnością odpowiednich firm.
snip ♥ czuka-czuka