Snip
 Rejestracja 
 MĂłj Snip 
 Pomoc 

Logowanie
Login:
Hasło:
Nie wylogowuj mnie [?]

Najczęstsze pytania
Co to jest Snip?
Dlaczego warto snipować?
Jak zostać użytkownikiem Snipa?
Ile kosztuje korzystanie z serwisu?
Jakie serwisy obsługuje Snip?
Więcej pytań...

Informacje
 English information
 Deutsch Informationen
 Informacje o SSL
Statystyka strzałów Snipa
Ustrzel To! dla Firefoksa, Chrome, Opery i Edge
  Limit strzałów Snipa w eBay
09-12-2003 18:09:15, Korba (korba@snip.pl)

Ze względu na zatykanie się Snipa zmuszony byłem czasowo ograniczyć ilość jednoczesnych strzałów w eBay.

Problem polega na tym, że wielu sprzedawców korzysta z opcji wybrania dokładnej godziny zakończenia aukcji i wybiera albo okrągłą godzinę (np: 20:00:00) albo któryś z równych kwadransów (20:15:00, 20:30:00 lub 20:45:00). Dlatego podczas niektórych godzin ilość strzałów kilka sekund przed taką godziną przekracza 200. Tego niestety Snip nie jest w stanie wytrzymać. Bezpośrednią konsekwencją tego są błędy "Za późno" nie tylko strzałów zaplanowanych w tych aukcjach, ale i w wielu następnych - 200 równoczesnych strzałów potrafi zatkać serwer na prawie dwie minuty.

Przykro mi, ale chcąc utrzymać jakość wykonywanych strzałów zmuszony byłem ograniczyć ilość strzałów wykonywanych na raz. Zasada jest prosta - kto pierwszy, ten lepszy. Dlatego jezeli chcesz strzelić w aukcji kończącej się w niedzielę o godzinie x:00:00, zaplanuj swój strzał tak wcześnie, jak się da!

Oczywiście nie jest to rozwiązanie ostateczne. Tak szybko jak się tylko da (czytaj: jak pozwoli mi na to mój budżet) postaram się zakupić dodatkowy, lepszy i wydajniejszy serwer. Będę również obserwował zachowanie Snipa z tym limitem i w miarę możliwości go zwiększał.

Przepraszam wszystkich, których dotknie to ograniczenie. Proszę mi wierzyć - brak limitu spowodowałby najpewniej, że wasz strzał i tak by się nie udał, a dodatkowo nie udałyby się strzały innych użytkowników.

Oczywiście jeżeli znajdzie się ktoś chcący ofiarować Snipowi maszynę co najmniej 4 x Xeon III 1000, 2 GB RAM lub lepszą (obecna maszyna to 2 x Xeon III 866, 1 GB RAM), powitam go z otwartymi ramionami :-)

Copyright © 2001-2024 Chaos Brothers
Kontakt | Regulamin | Prywatność | Ustrzel To! | Program Partnerskiplende
Snip nie jest w żaden sposób związany z Allegro ani z eBay. Wszystkie zastrzeżone nazwy i znaki towarowe są własnością odpowiednich firm.
snip ♥ czuka-czuka